YENİ SEVİNÇLERE


Yeni sevinçlereİlk sayımızı ümitle ve sevinçle karşılayan de-ğerli edebiyatseverlerin sıcak ilgisini bu acemi sanat ışığının sönmeyeceğine dair insani bir çaba olarak gördük. Sevindik. Ümitlendik. Daha bir heyecanlandık. Yürek dolusu teşekkürler.

Edebiyatın ve Türkçenin sihrine tutkun olmak nasıl bir acemilik ve heyecan yaratıyor yaşayarak gördük. Bize gönderdiğiniz postalarda hiç de acemi olmadığımıza dair cümlelere yer vermişiniz. Olsun biz kendimizi hep edebin ve edebiyatın acemisi olarak göreceğiz. Bu acemiliği üzerimizden atmak gibi bir amacımız da yok. Hep amatör bir ruhla yazıp söyleyeceğiz.

Güzelim Türkçemize karınca kararınca katkı sunmak arzusu ile yola çıktık. Kimseye bir şey ispat peşinde değiliz. Bizim “acemi” çığlıklarımızı sevip, bağırlarına basarak karşılayan herkese yürekten gelen yeni sevinçlerle karşılık vermek isteriz. On altı yapraklı gül tutar gibi tutuyor okur; “Acemi Kalemleri.” Bu sıcaklık her şeye değer.

Her sayımızda ustalarımızı da aramızda görmek isteriz. Elbette “Acemi Kalemler” onlar için yeterince “acemi” gözükmeyecekse. Şiirinizle ilk sayfamıza gelin seslenin edebiyatseverlere. Ya da konuşmalarınızla bizimle olun iç sayfalarımızda.

Çevremizde ve ülkemizde ilginç gelişmeler oluyor. Dünya ve insanlığın acıları gittikçe artıyor.

Mutlu, huzurlu bir dünyada yaşamayı kim is-temez? Daha güzel bir dünyada yaşamak için…