HAKKIMIZDA


Edebiyat dergisiyiz. Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesinin açtığı Yazarlık Okulu ve devamı olan atölye çalışmalarında hocamız Selim TUNÇBİLEK yollarımız buluştu. Onun bizi derleyip toparlamasıyla bir dergiye dönüştü yolculuğumuz. 


Acemi Kalemler dedik kendimize... "Acemilikten" ödün vermeyin dedi hocamız. aKalemler olmak istiyorsanız bu ilkeye sıkı sarılın öğüdünü verdi. Uçmayı bilmeyen serçeler gibi gelip konduk bu dala... Hiç bir plan yapmadık. Yalnızca adımızı yazmak ve hatırlamak internette kolay olsun diye kısalttık, aKalemler dedik. Siz nasıl okur ve anlarsanız o manadan uzak görmedik kendimizi. 

5 sayımıza yeni girmiş bir dergi iken sitemizi aKalemler olarak açtık. Siz okurlara daha yakın olalım istedik. 

Sonra bir toplantımızda 21 Ağustos'tan söz etti hocamız. Heyecanlandık. Sevinci ve ümidi; ümidimiz ve sevincimiz oldu. 21 Ağustos DÜNYA YAZI GÜNÜ dedik hep beraber. 

Çıktığımız bu yolculukta yorulmadan yürümek istiyoruz. Yorulanlar olabilir, bu kaçınılmaz. aKalemler yoluna yeni katılanlarla ve yolculuğa devam edenlerle yürüyüşünü sürdürür ümidindeyiz. Bir çizgide yürüyoruz. İdeal olandan ve içeriği sevgi dolu sanattan ve insandan yana.

Gelecek için ümitliyiz. Lakin sizden saklı değil; siz bizden ümit ettikçe biz daha heyecanlı oluyoruz. 

Sadece şiir, hikaye, roman, deneme ve Türkçe aşkıyla dolu bir avuç genciz. Riyasız bir yolculuk diliyoruz hep beraber. Aylık olarak çıkan Kültür Sanat ve Edebiyat dergisiyiz, hepsi bu...